Mocne brzmienie w dobrej cenie

Perkusja to marzenie niejednego licealnego podlotka. Werble, basowe bębny i brzdąkające talerze pomimo tego, że nieznane ciągną młodzież niczym zakazany owoc.

GDZIE KUPIĆ PERKUSJĘ?
Perkusję aktualnie nabyć można zarówno w profesjonalnych sklepach muzycznych, jak i na aukcjach internetowych. Podstawowy zestaw składający się m.in z werbla, bębnów i kilku talerzy to koszt kilkuset złotych. Dźwięków tworzonych przy użyciu tego typu instrumentów nie można zaliczyć do wysokiej jakości, lecz dla początkującego muzyka kontakt z tego sprzętem może być bardzo pouczający. 

Ze względu na dosyć ciężkie brzmienie perkusję, warto umieścić w miejscu, którego akustyka nie zakłóci spokoju mieszkających obok sąsiadów.

ODPICUJ MOJĄ PERKUSJĘ
Odnowienie perkusji zarówno pod względem estetycznym jak i instrumentalnym może stać się pasją każdego perkusisty bez względu na staż. Kuszące z sklepowych półek triggery (sprawdź DrumCenter.pl), dodatkowe pedały, czy nowoczesne talerze mogą zawrócić w głowie nie jednej osobie. Triggery, które zyskują aktualnie na popularności to nic innego jak elektroniczne wyzwalacze, których zadaniem jest zmiana brzmienia dźwięku tworzonego przy pomocy bębna i stopy. Montowane bezpośrednio na bębnie basowym triggery wyciszają niepożądane dźwięki pochodzącego z innych elementów budujących perkusję oraz wzmacniają i zmieniają charakter dźwięku bębna. Ich zastosowanie może być zarówno jednorazowe, jak i długotrwałe. Łatwy montaż i demontaż umożliwia tworzenie różnego typu brzmień w zależności od aktualnych potrzeb perkusisty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Perkusjonalia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *