Modele pulpitów do nut

Pulpit do nut jest niezbędnym narzędziem dla każdej osoby, która wykonuje różnego rodzaju muzykę. Przydaje się nie tylko profesjonalnie wyszkolonym muzykom, ale i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z publicznymi wystąpieniami. Taki sprzęt umożliwia bowiem wygodną naukę gry na danym instrumencie. Służy głównie do organizacji zapisów nutowych tak, by zawsze można je było znaleźć na wierzchu w zasięgu swojego wzroku.

Lekki pulpit do nut
Na rynku dostępne są głównie dwa rodzaje statywów do nut- zobacz tutaj. Pierwsze z nich to statywy lżejsze, składane. Charakteryzują się one dużą mobilnością. Lekkie modele idealnie sprawdzą się dla dziecka czy do częstych podróży. Chętnie korzystają z nich również początkujący muzycy. Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku profesjonalnych koncertów pulpity takie mogą okazać się niewystarczające. Nie należą również do najtrwalszych. Stałe przenoszenie sprzętu sprawia, że staje się on coraz bardziej zużyty.

Profesjonalny pulpit do nut
Cięższe modele ażurowe przystosowane są natomiast do typowych sal koncertowych lub do sal prób. Sięgają po nie zwykle profesjonalni muzycy, którzy potrzebują bardziej stabilnego oprzyrządowania. Wiele z nich wyposażonych jest w specjalne uchwyty na karty z nutami, co sprawia, że te zawsze pozostają na swoim miejscu. Ponadto można je również dostosować do indywidualnych preferencji, które przejawiają się na przykład poprzez możliwość regulowania wysokości czy też kąta nachylenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii akcesoria muzyczne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *