Tylko i aż instrument- perkusja Yamaha

Słuchając muzyki i rytmu wybijanego przez perkusję przeciętny odbiorca raczej nie skupia się na tym, czym naprawdę jest, jak jest skonstruowany i jak działa ten instrument. Słuchacz stoi na wierzchołku góry lodowej mogąc delektować się dźwiękami, które wydobywa z perkusji sprawny muzyk i jest to relacja jak najbardziej naturalna, która przynosi obu stronom zrozumiałą satysfakcję.

Perkusja Yamaha jako mechanizm

Tymczasem perkusja od strony czysto technicznej to „tylko” połączenie technologi, materiałów i mechanizmów. Natomiast od tego w jaki sposób zostały zaprojektowane, wykonane i połączone poszczególne elementy zależy brzmienie i jakość instrumentu. Perkusje Yamaha są wynikiem ponad czterdziestu lat pracy warsztatów, specjalnie zaprojektowanego laboratorium i sporych nakładów finansowych. Yamaha stworzyła w tym czasie całą serię instrumentów perkusyjnych i to w czasie połowę krótszym, niż zajęło to konkurencyjnym firmom. Stało się tak dlatego, że firma nie chciała stworzyć instrumentu taniego, ale gorszej jakości. Od razu postawiła na najwyższy standard i staranność wykonania.

Stosunek ceny do jakości

Jednym z najbardziej znanych zestawów perkusyjnych Yamaha jest Stage Custom. Wielu znanych muzyków rozpoczynało na nim swoją przygodę z muzyką i do dziś pozostają wierni tej firmie. Zaletą tego modelu jest jego stosunkowo niska cena przystępna dla początkujących muzyków, która nie oznacza wcale obniżenia jakości i standardów wykonania instrumentu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Perkusjonalia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *